Ласкаво просимо!

Протягом останніх років, Європа та особливо східна та південна частини Європи відчувають гостру недостачу водних ресурсів. Така ситуація обумовлена рядом причин, наприклад, низька ефективність побутового та промислового використання води, забруднення навколишнього середовища, відсутність комплексного циклу водообігу в сільському господарстві. Крім того зміна клімату та сезонні коливання, зменьшують кількість якісних водних ресурсів.

У Південно-Східній Європі (ПСЄ), за оцінками Стратегічної Програми Екологічного Моніторингу ЄС, однією з головних екологічних проблем є питання водних ресурсів та вплив сільського господарства на забруднення й споживання води. З однієї сторони сільське господарство є одним з основних компонентів економіки ПСЄ, але з іншої сторони вона є одним з основних чинників забруднення водних ресурсів Європи. Головними причинами є масове та інтенсивне використання води для сільского господарства та забруднення підземних вод добривами.

Третій звіт «Нітратної Директиви ЄС» підтверджує значний вплив сільського господарства на нітратне забруднення підземних і поверхневих вод та водойомів. В ньому також зафіксовано, що країни ПСЄ відкладають виконання директив.

В проекті EU.WATER визнано, що тільки завдяки загальним зусиллям і раціональному використанню водних ресурсів всіма країнами регіону можливо буде досягти довгостроковий захист водних ресурсів.

Проект EU.WATER виконується в 12 країнах, 8 з яких є членами ЄС, і фінансується програмою «Південно-Східна Європейська транснаціональна кооперація».

З будь-яких питань по проекту можна звернутись до менеджера проекту - Адміністрація провінції Феррара. Mr. Riccardo Loberti euwater@provincia.fe.it